دانشنامه ناشنوایان

n00074530-b

 

دانشنامه ناشنوایان (سه جلدی):

 

کتر گیتا موللی در گروه نویسندگان قرار دارد-

دوره سه جلدی “دانشنامه ناشنوایان” که با نام اختصاری “دانا” در تاریخ 1388 توسط موسسه فرهنگی فرجام جام جم منتشر شده است،حاوی اطلاعات و مطالبی سودمند و قابل استفاده جهت همه کسانی است که به دنبال بررسی و پژوهش در شاخه ای از علوم مرتبط با شنوایی ، ناشنوایی و معلولیت ها و ناتوانی ها هستند. همچنین اطلاعاتی بنیادی در بردارد که از همه منابع معتبرموجود در کتابخانه های بزرگ دنیاست.

 

ممکن است وجود نام ناشنوایان برروی این دانشنامه این شبهه را مطرح نماید که این کتاب وزین فقط برای ناشنوایان تدوین و نگارش شده است،حال آنکه این دایره المعارف همانند سایر کتاب های مرجع دیگر می تواند با توجه به فهرست منابع آن به عنوان منبعی مورد اعتماد برای همه محققان ،دانشجویان و علاقمندان مورد استفاده قرار گیرد.

 

از سوی دیگر با توجه به برنامه های جهانی تلفیق و فراگیرسازی افراد با ناتوانی و سیاستهای سازمان بهداشت جهانی و دیگر ارگانهایی چون یونسکو ،یونیسف و….همچنین سیاست های فراگیرسازی وزارت آموزش و پرورش ودیگر ارگانها جهت برابری افراد عادی و افراد ناتوان(ازجمله ناشنوایان) لازم است افراد جامعه در هر سطح و طبقه اجتماعی هر چه بیشتر با این مسائل آشنا شوند و گام هایی مثبت جهت ایجاد نگرش مثبت و سازنده نسبت به افراد معلول برداشته شود.

 

ديدگاه (2)

  1. ازدواج یک فرد سالم با یک فرد کم شنوا با شنوایی 30درصد آیا درست است ؟
    آیا مشکلاتی را در آینده ایجاد خواهد کرد منجر به از هم پاشیدگی زندگی آنها شود.
    آیا اگر ازدواج این دو با هم درست است می تواند راهکاریی برای درست زندگی کردن داد؟
    چه روشهایی رفتاری و عاطفی میتوان با فرد کم شنوا داشت.

    • ازدواج امر پیچیده ای است و معیارها ی بیاری در موفق ودن یا نبودن آن دخیل است. درصورت تمایل برای مشاوره ازدواج تشریف بیارید مرکز فرانک 88505615

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =