ناتوانی یادگیری

برای کودکان با ناتوانی یادگیری مدرسه ممکن است گاهی خیلی مایوس کننده به نظر بیاید.انواع مختلفی از ناتولنی های یادگیری وجود دارد،اما همه آنها سبب می شوند یادگرفتن مطالب برای فرد بسیار مشکل شود. کودکان با ناتوانی یادگیری گاهی تصور میکنند شاید زیاد باهوش نباشند،اما این اصلا درست نیست.ناتوانی یادگیری سبب می شود خواندن وریاضی برای یک فرد بسیار مشکل شود،اما این موضوع هیچ ارتباطی با میزان هوش او ندارد.درک علل و تاثیراتی که ناتوانی یادگیری بر جا میگذارد وراه های چیره شدن برآن، برای کودکانی که با این نوع ناتوانی ها بسیار مهم است-همچنین درک این موضوعات برای دیگر افرادی هم که با این کودکان سر و کار دارند اهمیت بسیار دارد.

 

از هر هفت نفر ، يك نفر دچار یکی از انواعناتواني يادگيري است . ناتواني يادگيري سبب مي شود يادگيري يك چيز جديد براي كودك مشكل شود و اغلب به شيوه هاي مختلف ، مدرسه رفتن را براي كودك سخت مي كند. بعضي از كودكان با ناتواني يادگيري در آموختن خواندن يا حل مسائل پايه اي رياضي مشكل دارند. ديگر كودكان با ناتواني يادگيري ممكن است برايشان تمام كردن تكاليفي كه شروع
كرده اند يا بيان كردن آنچه واقعاً منظورشان است مشكل باشد.

از آنجا كه يادگيري نقش مهمي در هويت ما ، آنچه هستيم و اينكه چگونه با ديگران كنار مي آئيم دارد ، از اين رو تاثير ناتواني هاي يادگيري فقط محدود به مدرسه نيست و جنبه هاي بسيار وسيع تري را متاثر مي كند. براي كودكان با ناتواني يادگيري در خانه ممكن است بسيار مشكل باشد كه از دستورات بزرگترها پيروي كنند يا با والدين و خواهرها و برادرهاي خود كنار بيايند.

گرچه طريقه يادگيري كودكان با ناتواني يادگيري با ديگران متفاوت است اما آنها تنبل تر و   صحيحي كمك شود ، كودكاني كه داراي چنين چالش هايي هستند مي توانند در كلاس درس و خارج از آن موفقيت كسب كنند.

 

ناتواني مشكلي است يا فيزيكي يا ذهني كه سبب
مي شود يك فرد كاري را كه ديگران مي توانند انجام دهند ، مشكل تر انجام دهد.

وقتي چيزي چالش برانگيز است ، انجام دادن آن مشكل است و لازم است شما سخت تلاش كنيد تا راهي را براي انجام آن پيدا كنيد.

ناتواني يادگيري چيست ؟

اصطلاح ناتواني يادگيري ( LD )[1]شامل انواع

مختلفي از مشكلاتي است كه كودكان در يادگيري

با آن روبرو هستند. ناتواني هاي يادگيري ممكن است توانايي كودك در خواندن ،‌ نوشتن ، درك رياضي ، صحبت كردن و گوش دادن را متاثر كنند. در بعضي از انواع ناتواني يادگيري دنبال كردن دستورات ، تصميم گيري يا به خاطر آوردن دقيق چيزها براي كودك مشكل مي شود . بعصي از كــودكــان ممكن است بيش از يك نوع ناتواني يادگيري داشته باشند.

 

داشتن ناتواني يادگيري به اين معنا نيست كه آن كودك به بزرگي و باهوشي ديگران نيست . در واقع كودكان با ناتواني يادگيري اغلب به همان باهوشي – و گاهي باهوش تر از – همكلاسي هايشان هستند. ناتواني يادگيري مشكلي نيست كه ارتباطي باهوش داشته باشد. ناتواني يادگيري به دليل وجود تفاوتهايي در بعضي از قسمتهاي مغز به وجود مي‌آيد . اين قسمتها مسئوليت دارنداطلاعاتي را كه به مغز مي رسد

زماني كه چيزي در ذهن شما پردازش مي شود، آن را درك مي كنيد و سپس آن را با تمام چيزهايي كه پيش از اين
مي دانستيد ،‌ارتباط مي دهيد.

دریافت،پردازش يا ارایه كنند. كودكان و بزرگسالان با ناتواني يادگيري در پردازش اطلاعاتي كه از حس هايشان به دست
مي آورند ، دچار مشكل اند. زيرا آنها چيزها را به طور متفاوتي مي بينند،
مي شنوند و درك مي كنند .

 

 

1- Learning Disability

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =