مشکلات خارج ازمنزل افراد کم شنوا

مشکلات خارج ازمنزل افراد کم شنوا

افراد کم شنوا در بسیاری موقعیتها دچار مشکلاتی میشوند که با غالبا با راهکارهایی قابل حل است.

در بیمارستان بستری شدن در بیمارستان گرچه اغلب برای بسیاری از افراد تجربه‌ای استرس‌زا است اما برای افراد سخت‌شنوا می‌تواند بسیار ناراحت‌كننده‌تر باشد. زیرا علاوه بر اضطراب معمول از این می‌هراسند كه سؤالات و دستورات خبرها و آموزش‌های مربوطه را نشنوند و درك نكنند. همه بیماران بستری در بیمارستان نیاز به حمایت دارند اما نیازهای شما به عنوان فردی سخت‌شنوا می‌تواند حادتر از دیگران باشد.
در سفر اگر مایل هستید و یا لازم است به تنهایی به سفری تفریحی یا كاری بروید، می‌توانید با برنامه‌ریزی دقیق و تمرین تكنیك‌های خاص، مستقل و مؤثر باقی بماند.
در آرایشگاه با اندكی تلاش می‌توانید هنگامی كه آرایشگر موهای شما را می‌شوید، اصلاح می‌كند و یا مدل می‌دهد بر مشكلات ارتباطی خود فائق آیید. لازم است به آرایشگر خاطرنشان سازید هرگونه صحبتی دارد و هر نوع تصمیمی لازم است گرفته شود پیش از درآوردن سمعك از گوشتان انجام شود. در این صورت شما از روش‌های ارتیاطی خاص استفاده و در عین حال به دیگران نیز آموزش‌های لازم را ارائه كرده‌اید.
سگ‌های شنوا :می‌توانید از سگ‌های شنوایی استفاده كنید كه به صداهای مختلف پاسخ می‌دهند و شما را از وجود آنها آگاه می‌كنند.
  آخرین توصیه‌ها : سیستم‌ها و تجهیزات مختلف را امتحان و آنها را ارزیابی كنید تا متوجه شوید برای كم‌شنوایی شما با / بدون سمعك كدامیك بهترین كارایی دارند. همچنین تكنیك‌های ارتباطی خاصی بیاموزید كه به شما امكان زندگی مستقل را می‌دهد. به خاطر داشته باشید بسیاری از افراد سخت‌شنوا مستقل زندگی می‌كنند و در این امر بسیار موفق‌اند. بنابراین شما هم می‌توانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =